Orjinal ithal parfüm

Facebooktwittergoogle_plusyoutubevimeotumblrinstagramby feather
Marka İthal Parfüm

Marka Parfüm

Orjinal İthal Markalı Parfümler

Parfüm kullanımı ve parfüm seçimi  hakkında çoğu kimse yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış  bilgiler nedeni ile aslında gerçekten ithal ve orijinal olan kaliteli marka parfümler hakkında dahi, “sahte , kalitesiz kokusu kalıcı” değil gibi  yersiz şikayetlere , yanlış  izlenimlere rastlamak çok sık yaşanılan bir durumdur.

Güzel koku mu kalıcı koku mu?

Burberry Parfüm

Burberry The Beat Parfüm

Öncelikle şu yanlış anlayışı yıkmak gerek. Her güzel koku çok uzun süre kalıcı olmayabilir.  Çoğu zaman arzuladığımız taze , fresh ve natural kokular , çok uzun süre kalıcı olmazlar. Parfüm yapımı esnasında kokunun kalıcılığını arttırmak için fixatör denilen bazı yardımcı maddeler kullanılsa da , değişik kokulardaki başarı oranı farklılık gösterir.  O nedenle güzel bir koku , orjinal ve kaliteli ithal bir parfüm olsa bile çok uzun süre kalıcı olmayabilir. Daha sık kullanılması gerekebilir.

Parfüm nedir?

Parfüm kelimesini biz her ne kadar şişelenmiş kokular için kullansak ta parfüm aslında kokulu uçucu yağlara verilen addır. Bu uçucu yağlar, çiçeklerden, birki özlerinden , bitkilerin gövdelerinden, bazen bitki köklerinden elde edildiği gibi, bazen de hayvansal kaynaklardan elde edilebilir.

Adı üzerinde “uçucu yağlar” yani esanslar kolay buharlaşırlar ve havaya karıştıklarında kokuları hissedilir. Kullanılan bir çok parfüm bir kaç uçucu yağın karıştırılması ve işlemden geçirilmesi ile elde edilir. Uçucu yağlar alkol  gibi kuvvetli çözücülerde çözünürler.  Çözücü olarak en çok etil alkol kullanılır.  Çok güzel kokulu  esanslar karıştırıldığında kötü  bir koku ortaya çıkabileceği gibi,  çok kötü  kokular karıştırıldığında da hoş kokulu karışımlar elde etmek mümkün olabilir. Bu yüzden parfüm sanatı, tecrübe , deneyim bilgi birikimi ve teknoloji gerektiren bir iştir.

Uçucu yağların saf olarak ve kalitesinin bozulmadan ,damıtılması, kaynağından ayrılırken istenmeyen maddelerin karışmasının önlenmesi, dayanıklı olarak saklanması ve kullanıla hazır hale getirilirken yapılan işlemler oldukça karmaşık ve zor işlemlerdir.

Eau de Parfüm ve Eau de Toilette arasındaki fark nedir?

Eau de Parfüm yoğun parfüm içeren alkollü esans çözeltileridir. Eau Toilette ise daha düşük yoğunlukta esans içerir. Kokuların yoğunluğu farklıdır. Bu nedenle aynı uçucu yağları içerseler dahi koku yoğunluğu nedeni ile farklı algılanabilirler.

Parfüm seçiminde nelere dikkat edilmelidir ?

Parfüm seçiminde unutulmaması gereken en önemli şey şudur. Bir yanda koku salan bir uçucu yağ yani esans varken diğer yanda bu kokuyu algılayacak olan “burun” dediğimiz koku alma organı mevcut.  Her bir burunun koku alma yeteneği ve algılama şekli farklı olduğu gibi kişisel zevkler ve tercihler de farklılık gösterir.  Bu nedenle parfüm seçiminde en önemli noktalardan biri :

*Kime güzel kokmak istiyorsanız onun zevklerine uygun koku seçin

Hava sıcaklığı, terleme yoğunluğu, bulunduğunuz ortamdaki nem oranı, rüzgar ve hava akımı, kokunun algılanmasını, kalıcılığını, kısacası  her şeyini etkiler. Bu nedenle :

*Mevsime ve hava sıcaklığına uygun kokular seçin, kış kokuları ve gece kokuları yaz ve gündüz kokularından farklıdır. Kışın çok hoş bir koku yazın nahoş olabilir. Kışın çok kalıcı olan koku yazın çok kısa sürede uçup gidebilir. 

Parfümler üretim teknikleri sayesinde ve yoğun olarak alkol içermeleri nedeni ile steril olarak ambalajlanır. Ancak cilde sıkıldıktan hemen sonra cilt üzerinde doğal olarak bulunan bakteri florasının etkisi ile bozulmaya başlarlar. Bu bozulma , parfüme ve kişinin vücut yapısına, cildin temizliğine göre değişir. Diğer yandan herkesin kendine has parmak izi gibi  bir bakteri florası olduğu gibi , herkesin kişisel bir ten kokusu vardır. Her parfüm size uymayabilir. Bir başkasının teninde güzel duran koku size yakışmayabilir.  yoğun efor sarf edilen dönemlerde terleme ve yükselen vücut ısısı nedeni ile kokuların etkisi , kalıcılığı kısacası her şeyi değişebilir.

* Teninize ve yaşam tarzınıza uygun koku seçin. 

Kullandığınız koku sizinle özdeşleşir. İnsanlar yaratılış gereği , içgüdüsel olarak , kişilerin kokularını hafızalarına kazırlar. Sürekli koku değiştirmek  , ister istemez sürekli görüştüğünüz kişilerde farkında olmaksızın bir olumsuzluğa sebep verebilir. Bu nedenle çok sık koku değiştirmeyin.

* Beğendiğiniz, teninize uygun , çevrenizdeki insanların ve sevdiklerinizin beğenisine göre belirlediğiniz  , mevsimlere göre seçtiğiniz bir kaç kokunuz olsun. Bunların çok fazla dışına çıkmayın . Kokunuzu hisseden sizi görmese de sizin geldiğinizi anlasın. 

*Güneşlenecekseniz, ya da uzun süre güneşe maruz kalacaksanız, güneş ile doğrudan temas eden bölgelerinize parfüm sıkmanız güneş lekelerine sebep olabilir. Bunu asla gözden kaçırmayınız. 

Parfüm kullanımını etkileyen faktörler.

Parfüm kullanımında , koku , kalıcılık ve kokunun iletildiği mesafeyi etkileyen faktörler vardır.

*Sıcak havalarda fresh çiçeksi  kokular tercih edilmeli.  Kış ve gece kokuları sıcak havalarda hem ağır gelir hem de hızla uçacağı için kalıcı koku elde edemezsiniz. Çünkü bu kokular soğuk hava ve kış mevsimi için tasarlanmışlardır.  Kışın beğenerek kullandığınız ve kalıcı olan bir koku yaz mevsiminde hoşunuza gitmeyebilir ve çok çabuk uçup gidebilir .

*Kullandığınız diğer deodorant, roll on ve spreylere ait kokular parfümünüzü etkileyebilir. İki kokunun karışımı kullandığını konunun farklı ya da kötü hissedilmesine sebep olabilir.

*Terleme parfümüzü etkiler, koku değişebilir , etki süresi değişebilir.

*Parfüm asla kötü kokuları bastırmak için kullanılacak bir araç değildir. Parfüm kullanan kişinin ter , yemek kokusu , ağız kokusu , sigara kokusu gibi olumsuzluklar parfümün başarısını etkiler.

*Çamasşır yumuşatıcıları, deterjanlar gibi koku içeren diğer kimyasalların yoğun olarak kullanılması parfümleri etkiler. Bu nedenle mümkün olduğunca kokusuz temizleyiciler tercih edilmeli, durulama işlemi yeterince iyi yapılmalı.

*Klima, vantilatör gibi hava akımına sebep olan cihazlar, rüzgar  parfümün uçmasına neden olacağı için etki süresini ve parfümün başarısı etkiler.

* Çoğu klimada ve hava temizleyici cihazda bulunan iyonizer fonksiyonu, havayı ve havadaki tanecikleri iyonize ederek çok kısa sürede çöktürdüğü için parfümlerin başarısını olumsuz etkiler.

* Her parfümün uygulama bölgesi ve  her kullanımda sıkılacak parfüm miktarı aynı olmamalıdır. Örneğin bazı kadın kokuları sadece kulak altlarına, boyuna ve bileklerin iç kısmına uygulanır. Oysa bazı kokular ise tüm vücuda uygulanır. Bazı parfümleri ise bir bulut gibi püskürtüp havadaki parfüm taneciklerinin altına geçerek tüm saç baş ve vücuda eşit miktarda tanecik düşmesini sağlamak gerekir. Seçtiğiniz parfümün en uygun kullanımı ile ilgili araştırma yapın, deneyin ve uygun kullanım şeklinizi bulun.

* Parfümler ısı ve ışıktan etkilenebilirler. Bu nedenle parfümleri oda sıcaklığında , ışıktan uzak alanlarda saklayın. Arabanızda parfüm bulundurmayın, zira yazın arabalar adeta birer fırın gibi ısınmakta.

Sahte parfümler.

Maalesef bir çok değerli marka parfümlerin sahtesi de üretilmekte. Bu sahte parfümler orijinallerine çok yakın koku ve ambalaja sahip olabilirler.  Ama raf ömürleri, vücuttaki kalıcılıkları, vücutta kaldıkça kokularının değişimi gibi bir çok kalite bozuklukları yanında, içerdikleri kimyasal maddeler nedeni ile de sağlığınızı tehdit edebilirler.

Açık parfümlerin çoğunda sentetik kokular kullanılır. Kaliteli orjinal parfümler ise doğal esanslar kullanılarak üretilirler.

Her zaman , güvenilir  ve müşteri hizmetleri desteği alabildiğiniz parfüm satıcılarından alışveriş yapınız. Ülkeye kaçak yollardan  sokulmuş, bandrolü, ithalatçı firma bilgileri olmayan , halogramsız parfümleri satın almayın.

Dermoeczanem.com size her zaman orjinal, ithal marka parfümleri %100 güvence ile sunuyor. Parfüm reyonumuza gös atmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

http://www.dermoeczanem.com/parfum-deodorant

Bu sayfamızda, Burberry, Hugo, Givency, Lacoste, Armani, Dolce Gabanna gibi ünlü markalara ait orjinal parfümleri uygun fiyatlar bulabilirsiniz.

 

Facebooktwittergoogle_pluspinteresttumblrmailby feather

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.